Dernek Yönetim Kurulu Üyemiz Alaettin Kayan’ı kaybettik.

Alaettin Kayan'ı uğurladık,

Pamukova Kadıköy Doğumlu Emekli Öğretmen Alaettin Kayan Cavuşoğlu Camisinde saat 12.00 da kılınan Cenaze Namazından sonra sevenleri tarafından Yukarı Mezarlıkta ebediyete uğunlandı.

Sosyal Bir insan olan Alaettin Kayan emekli olduktan sonra da arıcılık işlerine bir süre daha devam etti. Alaetten Kayan aynı zamanda PAMUKOVA ESKİYAYLA RUMELİ TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİMİZİN yönetimi kurulu üyesiydi.

Cenazeye dünürü Nail Övün, Belediye Başkanı Güven Övün, Ak Parti İlçe Başkanı Burak Çelik ve çok sayıda eş dost katıldı.

Pandemi Süreci boyunca normal cenazelerinden kurallara uygun şekilde törenle uğurlandığı gibi Alaettin Kaya’nın da cenazesi öğle namazından önce kılındı.

Sosyal Mesafe Kurallarına uyulan ceneze töreninde Kayan ailesi çocukları Ridan Kayan, Resul Kayan Babalarının tabutu başından aylırmadılar. Taziyeler ise el sıkılmadan mesafe korunarak verildi. maskeler takılı şekilde olan gözleri yaşlı insanlar çok vardı.

Pamukova Eskiyayla Rumeli Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı olarak Derneğimiz adına Allahtan rahmet diliyor. Yakınlarına ise sabırlar diliyoruz. Mehmet Yavuz