Türkiye’nin Demogratif Yapısını değiştiriyorlar.

Sinan Oğan ve dernek yönetimi birlikteyiz

Türkiye’nin Demogratif Yapısını değiştiriyorlar.

Türksam Strateci Araştırmalar Başkanı Dr. Sinan Oğan 5 Mart Cumartesi günü Sakarya da yapılan Türk Dünyası ile ilgili Konferansta Çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Birçok Türk Toplulaklarının Başkan ve yöneticilerini katıldığı ktoplantaya Bizler (Pamukova Eskiyayla Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı ve yönetimi olarak bizlerde katıldık.

Sakarya İnci Koplantı Salonunde gerçekleşen toplantı da konuşan Sinan Oğan

“Ne Rusya Ne çin, Ne ABD bizim tarafımız Büyük Türkiye ve Dünya Türk topluluklarından yanadır. Dedi.

Türkiye nin Bilinci olarak Demogratif yapısınında gelen mültecilerle değiştirilmek istendiğini iddia etti.

TÜRK DÜNYASININ TEMSİLCİLERİ MECLİSTE OLMALI.

TÜRK DÜNYASININ SORUNLARI HER BİRİMİZİN SORUNLARI OLMALI

TÜRİYE’YE KARŞI GÖÇ MÜHENDİSLİĞİ YAPILIYOYOR

Dedi.

SİNAN OĞAN’IN KONFERANSINDAN ÖNEMLİ BÖLÜMLERİ İZLEMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ VİDEOLARI İZLEYEBİLİRSİNİZ

Türkiye ye Karşı Demografik Göç Mühendisliği yapılıyor.

RUSYA UKRAYNA SAVAŞINDA BİZ HANGİ TARAFTA OLMALIYIZ?

Sinan Oğan:

Bazıları Nato’nun yanında duruyor. Onu savunuyorlar. Bir kısmında düşman pozisyonuna geçip diyorki “ Rusya ile Çin tarafında olalım.

Paki Neden Kimsenin aklına gelmiyor. Bazim yanıbaşımızda koskaca bir TÜRK DÜNYASI var. Yıllardır biz NE RUSYA, NE ABD, NE ÇİN, Biz illa Rusyanın yanında olmak zorunda değiliz, biz İla Çin’in yanında durmak zorunda değiliz. Biz illa NATOCU, ABD ci olmak durumunda değiliz.

Hele hele biz ARAP COĞRAFYASINDA yer alıp yüzümüzü sadece ve sadece Arap Cağrafyasına da dönmek zorunda da değiliz.

Elbette Arap Coğrafyasıyla da ilişkilerimiz olacak. Elbetteki Rusyayal ada ilişkilerimiz olacak. Elbetteki Amerikayla da ilişkilerimiz olacak. Avrupa Birliğiyle de ilişkilirimiz olacak. 

Ancak Bizim içide yer almamız gereken yerimiz ÖZ VE ÖZ KERDEŞLERİMİZİN yanıdır.

Biliyorsunuz Kafkasya da Milyonlarca Kardeşlerimiz var. Orta Asya da Miyyonlarca kardeşlerimiz var. Balkanlarda Milyonlarca kardeşlerimiz var. Bunların sorunları var ama onların hepisini konuşmamız lazım.

TÜRK DÜNYASININ TEMSİLCİLERİ MECLİSTE OLMALI.

TÜRK DÜNYASININ SORUNLARI HER BİRİMİZİN SORUNLARI OLMALI

TÜRİYE’YE KARŞI GÖÇ MÜHENDİSLİĞİ YAPILIYOYOR

Birkaç sene sonra Türkeyede sayıları 10 milyon olan ama nüfus artış sebebiyle de oldukta nüfus artışına urayan bu ülkede NÜFUSÜN BAŞKA BİR NOKTAYA gttiğini görmemiz lazım.

Bugün ANKARA’DA, İSTANBUL’DA, SAKARYA’DA, eskiden 10 çocuk, 11 çocuk olan aileler şimdi 1 çocuk, 2 çocukla kifayet ediyor. Bunun örneklerini düyanın birçok yerinde gördük. Şimdi Türkiye de görüyoruz. 

Değerli arkadaşlar..!

Bize Karşı Bir Stratejik göç mühendisliği yapılıyor. İlla Türkiye ye Göçmen alınacaksa Türk Dünyasından almak lazım. Veya Afganistan dan Özbekler de Türkiye ye göç ediyor ama nereye giridiyor. İstanbul’a gidiyor. Ankara ya gidiyor. Halbuki bir devlet aklı ortaya koysak. Bu insanları Van Gölünün etragfına yerleştirsek. O bölgelerde PKK unsurlarının karşısında bir set olur. Bölgede ayrılıkçı bir takım rüzgarların da bir takım ayrılıkçı ekilmek istenen tohumları da engellemiş oluruz.

DEVLET HASETLE YÖNETİLMEZ

Devlet akıl ile yonetilir.  Devletin akıl ile yanetilmesi için DEVLET ADAMLARINA İHTİYAÇ VAR. Hangi Partiden olursa olsun. Hangi siyasi görüşten olursa olsun. Türkiye de bugün en çok ihtiyaç duyduğu özlem duyduğu şey Türkiye’nin gerçeklerini bilen devlet adamlarına olan ihtiyaçtır. Devlet adamlığı günübirlir siyaset değil. Memleketi gelecek on yıllarını planlamak lazım. Devlet adamlığı hergün parti değiştirmek durumda değildir. İnandığı yalda emin adımlarla ilerlemektir. O sebeple de mesele siyaset yapmak değil. Ben bir siyasetçiyim Strateji enstütüsü başkanıyım. Ben Türkiyeyi karış karış gezerek Türkiye için gördüğüm tehlikeleri size anlatmakla meskül olduğumu düşünüyorum. Aynı zamanda düşündüğümüz çözüm önerilerine de sözlerle paylaşıyoruz.

Gitğimiz yerlerde birebir sohbetlerle istişarelerde de bulunuyoruz. İstişare, şu an istişare o kadar önemlidir ki: Devlet İstişareyle yönetilirse bugün yaşadığımız yönetiseydi. Hangi partiden olursanız olun. Burada ben eminim farkıl siyaıs pariten olan arkadaşlarımız var. Onlar benim şu dediklerime katılacaklardır. Ben hep doğru bildiğim şerle söylerim. Bunu söylerken A partisinin hoyuna gider, B partisinin hoşana gitmez gibi bir endişem hiç olmadı. Doğru tektir arkadaşlar. O doğru da ülkelerle yapıyan istişarelerle yapılırsa başarılı olur.

Bugün Türkiye de alınan kararların siz bir ortak akılla alımış diyormusunuz?

Nasıl ki Putin ortak akılla bir karar olmayıp orda BATAKLIĞA SAPLANIP binlarce Ukraynalının ve kendi askerlerinin ölümüne sebep olduysa bisde ORTAK AKIL la alınmayan kararlar yüzünden EKONOMİK KRİZ yaşıyoruz.

Bugün yaşadığımız Ekonomik Krizen bir kısmını dünya da yaşanan gerçeklerle alakalı olduğunu kabul ediyorum. Ancak önmli bir kısmının da YANLIŞ EKENOMİK KARARLARDAN kaynaklanmış oluduğunu biliyorum.

Dünya Rusya ya Ekonomik Ambargo uygulayınca Rusya nın ilk yaptığı iş ne olduğu biliyormusunuz? Faiz Arttırmak oldu. 

Şimdi kimse Faizini haram olduğunu bu sebeple de bu işlerin böyle yapılıdını söylemesini bana. FAİZ 20 SENE ÖNCEDE HARAMDI. Faizin Haram olduğuna dair yeni bir AYET İNMEDİ. NAS yeni gelmedi. Vardı zaten. Demek ki mesel o değil. Mesele bir ekonomik sistem uydurulmuş. FAİZ SEBEP ENFLASYON SONUÇ DENMİŞ.

Arkadaşlar..!

Rusya ne yaptı biliyormusunuz, faizi 900 baz puan bir günde artırdı.

Niye: Çünkü kendisine karşı yapılan bir hamle vardı ve dviz fiyatları yükseliyordu.

Amerika faiz artırmayı düşünüyor şimdi. Başa ülkeler keza. Faiz gerektiğinde indirilir, gerektiğinde de artırılır: Faizi indirmek ne kadar ekonomik kurallar içersin de doğruysa, yeri gelindiğinde arttırmak ta o kadar doğrudur. Bu işte saplantı olarak bakarsanız işte o zaman kaybetmeye başlarsınız. BUGÜN TÜRKİYE DE. Birisinin hoşuna YAŞADIĞIMIZ BUDUR gitmeyecek diye içimizde tutamayız. Bu gerçeği Türk Milletinin her gün markete giderek yaşadığı, ekine ekerken yaşadığı bu gerçeği söylemek zorundayız. Söylemek zorundayız ki bu yanlış düzeltilsin. Bugün Ekonominin gerektirdiği kararlar alınsaydı (hala geç değil) hala alınırsa, bugün Ranta değil üretimi yönelik bir ekonomik sistem kurulabilirse. Bugün çiftçiyi destekleyecek bir Ekonomik Sistem kurabilse emin olunuz ki Türkiye o kadar zenginlikleri olan ülke ki. (kaynakları kısıtlı) doğru ki: Petrol üretimiz, doğalgaz üretimimiz yok. İnşallah olur, yapanlardan da Allah razı olsun. Biz her zaman doğru yapana da doğru demesini de bilmişiz. MAVİ VATAN tezimizin ne kadar doğru olduğunu biliyoruz zaten. Karabağ da Azerbaycan a gösterilen desteğin, yardımın ne kadar doğru olduğunu ifade ediyoruz. Yapanlardan Allah razı olsun.

Ancak SURİYE’DE DE NASIL BİR BATAKLIĞA SAPALANDIĞIMIZIDA SÖYLEMEK ZORUNDAYIZ.