Reyhan Karagöz Çetin yeni kitabını Samek’te imzaladı

Geyve Samek Kültür Merkezinde kitabını imzalayan Reyhan Karagöz Çetin ilk imzalı kitabını Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’nın kitabına imza etti. Reyhan kaya birde konuşma yaptı. Kitabından bölümler anlattı. “SEVMEK GÜNAH değil” dedi.

Reyhan Karagöz Cengiz kitabını Murat Kaya ya imza ederken.

Hafta sonu Geyve Samek Kültür Merkezinde Reyhan Karagöz Çetin in imza gününe Sakaray Yazarlar Derneği üyeleri ve Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Yazar ve şiirler yanında sanatseverler de imza gününü katıldılar.

Geyve doğumlu olan Reyhan Karagöz Çetin kitabı ile ilgi bazı açıklamalar ve dokunuşlara değindi. Dikkat çeken konumalarını pamukovaheber.com kameraları ile kaıt ettik. En dikkat çekicisbölümlerde yapılan yazarca sözler dikket çekiçi özellikle sevgi üzerine yaptığı konumalarda Sevmekten Korkmayın, Sevmek Günah değil. “ Ben sevgiyle aldatılan herkesi başımın üstünde taşırım” dedi.

Yazar ve şair Reyhan Karagöz Çetin.

Kitabı yayınlandıktan sonra bazı çevreler tarafından yapılan haksız eletirileerde yanıt veren Reyhan Karagöz Çetin, Sevmesini bilmeyenlerin kadın cinayetlerinden ve tecavüz olaylarından parmakları olduğunu iddia etti.

Samek te imza günü

Tanrıya giden yolun yazmak tan geçtiğini kendisinin 50 yaşında far ettiğini söyleyen Reyhan Karagöz Çetin:

“Şimdi ben nereye gidersem birileri konuşuyor benimle. Çiçeği kokluyorsam çiçek benimle konuşuyor. Hayvanalara bakıyorsum ben onları çok seviyorum. Canın bu tahta masada da oludğunu inanıyorum.”dedi.

Ömer Emecan ve Reyhan Karagöz Çetin.

“SEVMEKTEN KORKMAYALIM”

Lütfen kadın ve erkek arkadaş olmaktan korkmayın. El ele tutuşmaktan korkmayın. Yanılabilirsinizde aşk kazasız olmuyor. Her şey oabilir. Ama buna güzel bir gözle bakmak lazım. Erdemi kaybetmediğimiz sürece güzel insanlarla yaşanan hatalarında telafisi var. Kim kimi suçlayşabilecek durumda ki, önemli olan şuraya inanmak. Sevgi de aldatılmak kadar masum bir suç yok. Ben sevgiyle aldatılan herkesi başımın üstünde taşırım.  SEVMEK GÜNAH değil.

Reyhan Karagöz Çetin

“TANRIYA GİDEN YOL YAZMAKTAN GEÇER”

Tanrıya giden yolu o zaman belki beklide fark ediyoruz. Ben elli yaşında bunu daha iyi fark ettim. Şimdi ben nereye gidersem birileri konuşuyor benimle. Çiçeği kokluyorsam çiçek benimle konuşuyor. Hayvanalara bakıyorsum ben onları çok seviyorum. Canın bu tahta masada da oludğunu inanıyorum. Hepimiz bir hiçiz birbirimizi tek ettiğimiz zaman belki benim sesim bu kadar işte.

Kendisi ile ilgili yapılan söylentilere ise yanıt verdi.

“KEŞKE ÖĞRENCİLER AŞKI BENİM KİTABIMDAN ÖĞRENSELER”

Öğrenciler benim kitabımı okuduktan sonra sevişmek, öpüşmek ne bileyim biz Anadolu kadınıyız biz asla bazı kelimeleri söylemekten çekinmeyiz. Bazı kadınlarımız memesi göstermekten çekindiği için meme kanserinden öldüler. Sokaklarda herkesi azında olan küfürü bir nefretini ben kitabımda aşk sözleriyle dile getirdim. Bundan ben hiçbir şekilde gocunmuyorum.

Keşke öğrenciler aşkı benim kitabımdan öğrenseler. Bu kitabın erkek içende kadın için de kılavuz olduğuna inanıyorum. Çünkü insanlar yaşadıklarını bana yazdırıyorlar. Kendi yaşadıkları hataları da söylüyorlar bana ben bir şekilde güzel olduğunu inanıyorum. Diyorlar ki böyle bişeyler yaşadık. “Pişmanlığımız vardı öyle olsaydı, böyle olsaydı” işte benim hikayelerim bu şekilde derleniyor, toparlanıyor.

İseterim ki öğrenciler ellerindeki telefondan abuk subuk şeylerle aşkı oğrenmesinler, çok farklı şeyler öğrenmeden.

İsterim ki burada aşktan sadakattan, erdemden, özlemekten, aile bağlarından, vefadan, aile bağlarından baseden, yapılan hatalardan ders almamızdır.

HAYAT MEKTEBİNDEN İYİ DERS ALMAK LAZIM

“Önemli olan hatalardan ders almamızdır

Ben her şeyin iyi oyacağına inanıyorum. Benim kitabımda bunu tanıtmakta ve sevgi sve barışı anlatıyor.

“BEN GEYVE SEVDALISIYIM” ÇÜNKÜ…

Ben Geyve de sosyal yaşam artsın istiyorum. Kimse Geyve de yaşamaktan üzülmesin istiyorum. Ben Geyve nin turizm elçisiyim. Eğer herkes benimle birlik olup burada kalabalık bir şekilde bir imza günü yapmış olsaydım bu Geyve için kazançlı olurdu. Esnaf kazanırdı. Otelciler kazanırdı. İsmimiz çok daha fazla duyulurdu.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya;

GEYEDE İLKLERİ YAPTIKLARINI İDDİA ETTİ.

Murat Kaya

“TÜRKİYE DE İLK VE TEK GEYVA TESİSİ KURDUK”

Ben Geyve Sevdalısıyım, Biz Sevdanın adı Geyve diye yola çıktık. Sakarya’nın ilçeleri içersinde altyapı problemi olmayan sosyal tesisleri bitirilmiş. Şu anda 3 tane belediyenin işlettiği sosyal tesisi ile alt yapı ust yapı problemleri bitirilmiş bir Geyve de şu anda Ayva ile alakalı ciddi tanıtım faaliyetleri içindeyiz. Marka tescili yapılmış bir ürünümüz var. Kimse ile de bir çekişmemiz yok zaten. Olamazda Türkiye’de ilk defa belediyenin kurmuş olduğu bir tesis var. Nerde Geyve de. Üniversitemizin bir yıl çalıştığı bir marka çıkarttık. Markamız GEYVA. Geyve de yetişen tüm ürünleri kızılcığından Ayvasına kadar, eriğinden şeftalisine kadar işlendiği 27 tane hanım kardeşimin çalıştığı, Geyve de yaşayan 160 tane yetim ve öksüzün okutulduğu maddi katkı sağlayan bir tesis. Türkiye de ilk ve tektir. Allah nasip etti. Biz şu anda ilkleri yapmaya çalışıyoruz. Festivallerle, fuarlarla bu ilçede yetişen tüm ürünleri katkı sağlamaya çalışıyoruz.

“GEYEDE 350 BİN TON ÜRÜN ÇIKARILIYOR”

350 bin ton ürünün çıktığı bir ilçeden bahsediyoruz. İnsanların yüzde 80 i tarimla geçindiği bir ilçeden bahsediyoruz. Bu ülki biz Türkiye de değil Dünya çapında da belli bir noktaya getireceğiz. Eğer Almanya da, Münih te, Hollanda da, Lahey de blir markette Geyve markasını görünseniz o Geyve ürünlerinin markasıdır. Şu anda ilk işi yapan belediyeyiz. Bundan sonra inşallah bu faaiyetlerimiz devam edecek. Geyve nin tanıtımı ile alakalı Seyir terasımız, nehir parkımız, belki Sakarya Nehrinde Osmanlı Kayıklarının gezeceği ilk tesisin sosyal kısmını açtık. İnşallah yakın zamanda da Osmanlı Kayıklarını indiricez.

“ŞİMDİ SANATIN BAŞKENTİ GEYVE YAPACAGIZ”

Dışardan ciddi anlamda bir kahvaltı kültürü oluşturduk. Sürekli Cumarte Pazar örtül mekanlarımızı dolu ve şairlerimize diyeceğiz ki “ Geyve ye güzel dokunuşlar sizlerin dokunuşlarıyla yapalım. Daha önce Geyve de Mona Roza şiir akşamlarını yaptık. Yunus Emre şiir gecelerini yaptık. Necip Fazıl şiir akşamlarını yaptık. Biz bu kültürel faaliyetlerin içinde varız.  Geyve yi kültür faaliyetlerinde daha ileriye götürmek adına dört tane tarihi eserimiz var. Onlarından restorasyonunu yaptırdık. Şimdi sırada Mona Roza Kültür evi yapıcaz.

AYVA’NIN BAŞKENDİ GEYVE DEMİŞTİK ŞİMDİ BİZ SANATINDA BAŞKENTİ GEYVE YAPICAZ” dedi.

İmza bölümüne geçmekden yini önemil açıklamalar yapan Reyhan Karagöz Çetin

“SEVMEKTEN KORKMAYALIM. SEVEMEK GÜNAY DEĞİL” dedi.

Reyhan Kargöz Cengiz:

“Biz Camiden çıkıp ahlaksızlık edersek. Hala tecavüzden tacizden kadınlarımızı kurtaramazsak geleceğimiz karanlık olur dedi ve Kadınlara güvenilmesini tavsiye etti.

“KORKMAYALIM. BİRBİRİMİZİ ANLAMAYA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR”

Bizim kadınlarımız hem siyaset biliyor. Hem ekonomi biliyor. Hem annelik biliyor. Hem kadınlık biliyor. On parmağında on marifet var. Erkekler korkmasınlar. Yaşamaktan korkmuyorsak söylemektende korkmayalım. Burada bir iki yüzlülük var. Ben kitabımda da yazdım korkmayalım. Bir birimizi anlamaya çok ihtiyacımız var. Tecavüz kadar kötü pis bir şey yok. Ama hepsinin sevgi aşkından kaynaklandığını düşünüyorum. Herkesin arzu ettiği şey aslında sevgi. Sevmek ve sevilmek istiyor insanlar onunda yolu yöntemi var. Yolu ve yöntemini de bilmiyorlar. Okumanın güzel sözün güzele giden yolun farkında değil insanlar. Onu şiddetle göstermeye çalışıyorlar.

Lütfen kadın ve erkek arkadaş olmaktan korkmayın. El ele tutuşmaktan korkmayın. Yanılabilirsiniz de aşk kazasız olmuyor. Her şey olabilir. Ama buna güzel bir gözle bakmak lazım. Erdemi kaybetmediğimiz sürece güzel insanlarla yaşanan hatalarında telafisi var. Kim kimi suçlayabilecek durumda ki, önemli olan şuraya inanmak. Sevgi de aldatılmak kadar masum bir suç yok. Ben sevgiyle aldatılan herkesi başımın üstünde taşırım.  SEVMEK GÜNAH değil.”dedi. Reyhan Karagöz Cengiz in kitabi Hayatla Aramızda” imzasından sonra kitabı sanatseverler tarafından satın aldı ve peşinden oturma salonunda bir gönüllü tarafından yapılan bulgur pilava ve pasta ve börek ikramı yapıldı.