İsabalı Muhtarı ve akrabalar derneğimizi ziyaret ettiler

Öküzyatağına gelen Gacallar, Muradağlar ve akrabaları muhtar ile birlikte köyümüzü ve köye taşınan Pamukova Eskiyayla köyü Rumeli Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğimizi ziyaret ettiler.

Daha önce Eskiyayla köyünden göç eden delerinin izlerinden gelen ve 2 senedir geleneksel piknik etkinliklerine Eskiyayla köyu yaylası Öküzyatağında gerçekleştiren akraba topluluklarından olan İsabalılar muhtar ile birlikte derneğimizi ziyaret ettiler.

Gelen misfirleri dernek binası bahçesinde karşılayan başkan Mehmet Yavuz misafirler ile birlikte günün anısına fotoğraf çekildiler.

Eskiyayla köyünden göç eden, Muradağlar, Gacallar ve yakın akrabalarının ziyaretlerini memnuniyetle karşılayan Mehmet Yavuz onlara “hoş geldiniz. bizleri onure ettininiz.” dedi. İsabalı Muhtarı Ahmet Özer “Bizim köklerimiz eskiyaylada, biz her seni piknik şeklinde bir etkinlik gerçekleştiriyoruz. bu sene geçen yılda olduğu gibi etkinliğimizi Ökazyatağı yaylamıza yaptık. Köyün içinden geçerken (Eskiyayla Rumeli Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği) tabelasını görünce şaşırdık, tabi çok mutlu olduk. Dernek demek birlik demek. bizde o birliğin içindeyiz. derneğimize her türlü destek ve yardımcı olmaya hazırız. yeterki güzel şeyler yapılsın. Biz geçmişimiz ve geleceğimizle onur duyuyor ve bu toplumun bir parçası olduğumuz için hep başımız dik ve onurla yaşıyoruz” her zaman Türk Milleti olarak devletimizin yanında ve hizmetindeyiz” dedi.