Balkan Türklerine laf atanlara Lütfü Türkkan tepki gösterdi.

“600 yıl boyunca Osmanlı’nın Uç Beyliğini yapan ve kendi öz yurduna dönen Evlad-ı Fatihan Balkan göçmenleriyle kendi topraklarını savunmaktan aciz Suriyelileri kıyaslamak nasıl bir gaflettir..! diyen Lütfü Türkkan….

“Türkiye de benim gibi Balkanlardan gelen Benim gibi Evlad-ı Fatihan torunlarının tamamı Garo Paylan gibi bey efendinin yaptığı Suriyeli ve Balkanlardan gelen göçmenlerin kıyaslamasının yaptığından o kadar çok rahatsız ki, “ Biz 600 sene o topraklarda ud beyliği yaparak geldik buraya. Ben Balıkesir Kalesliyim. Karesliden oraya gitmiş ailenin çocuğuyum. Konya Karaman dan oraya gidinler var. Samsun dan gidenler var. Nevşehir den gidenler var. Afyon dan gidenler var. Biz 600 sene bekçilik yapıp git deyince giden, gel deyince gelen ailelerin çocuklarıyız. Biz Türk Vatanına yük olmak değil. Türk Vatanının kalkındırmak için çalıştık. Sahillerde Nargile Fokurtdatıp hastanelerde bedava muayene olmadık. Devletten para almadık. Devletten bir kuruş para almadık. Bir santim de yer almadık” dedi.

.LÜTFÜ TÜRKKAN IN KONUŞMASI MEDYADA SES GETİRDİ.

Büyük Millet Meclisinde HDP Milletvekili Goro Paylanın Suriyeli göçmenlerle Balkan Savaşlarında  Anavatanlarına dönen Balkan Türkler ile Suriye Savaşında Ülkelerini bırakıp Türkiye ye kaçan Suriyeli göçmenleri bir birine benzetmesine İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfü Türkan çok sert tepki gösterdi.  

 “Dolayısıyle kalkıp buraya Suriye de kendi vatanlarını savunmadan aciz insanların bir Balkan Göçmeni ile kıyaslamasından esef duydum. Bir Balkan göçmeni olarak bu reddediyorum” dedi.

Sosyal Paylaşım Sitelerinde paylaşılan Lütfü Türkkan’ın açıklamalarına yürekten katılanlar Yorumları ile onu tebrik ettiler. Ağzına sağlık Sayın Milletvekilim diye yazılar yazdılar.

İŞTE O YORUMLAR

Sayın vekilim iyi ki varsınız. Biz Balkan Türklerini yeri gelince yerenler, suyun ötesinden geldi diye diye öz Karamanoğlu Beyliğinin neferleri. Türklüğün katıksız savunucuları bizim atalarımızı iyi tanımamışlar. Bizleri Cihan bilir. Ancak hani bir söz vardır. ” suskunluğumuz korkumuzdan değil. Balkanlarda Azılı Bulgar ve Rus milliyetçilerinin saldırılarına karşı durmuş ve Çanakkale de de Anafartalar’da da Atatürk’e inanarak birlikte savaşmış ve yedi düvele göğsümüzü siper etmiş bir Milletin çocuklarıyız. Bizim en asil korkumuz büyük Türk Milletinin parçalanması ve başkalarının gazına gelerek ateşe otun atanlardan olmamak için verdiğimiz sabırdır, asalettir. Biz başkaları gibi hazır bir Anadolu Yurdu bulmadık. biz Balkanlarda bizi yalnız bırakan akrabalarımıza bile yüz çevirmeden Ana Vatanımıza geldik. Biz Suriye den vatanını bırakıp kaçan başka milletlere benzemeyiz. Biz Türk’üz biz ırkçı değiliz Büyük Önderimiz Atatürk ün izindeyiz. Biz Atatürk Milliyetçisiyiz. Bizim için bu 1915’te Çanakkale ruhu ile birlik ve beraberlik içinde Ana vatanı birlikte kurtardığınız her kardeşimizle birlikte hiç ayrım yapmadan vatanımızı birlikte yüceltmeye birlikte yaşamaya and içmişiz. Mehmet Yavuz

Emine Yildirim Agziniza yureginize saglik vekilim.Hislerimize tercuman oldunuz.Bir mubadil muhacıri torunu olarak bu milletin asli evlatlarini hic kimsenin kiyaslamaya hakkıda yoktur haddide.Balkanlarda bugun hala bir Türk kultüru ve islam inanci varsa bunlar Osmanlı zamanında oraya goc eden ve Anadoludan giden dedelerimiz sayesindedir.

Kadriye Ersoy Bizde göçmeniz benim ailemle gurur duyarım onlar bize her şeyin ğüzelini öretiler

Orhan Sipahi Ağzına yüreğine sağlık biz ğöçmen değil asli unsuruz kutsal vatanımızın bekçileriyiz

Necmi Sert Ağzına yüreğine sağlık sayin vekilim. Duygularımızın tercümanı oldunuz. Bende 1924 mübadele ile Anadoluya gelen bir ailenin torunu olarak bizi Suriyeliler ile bir tutan o vekili kınıyorum. Ne Mutlu Türküm Diyene.

Bayram Kosecı TAAA YÜREKTEN KUTLARIM LÜTFÜ BEY KARDEŞİM. ATAPLAŞTIRILMAYAÇALİŞTİRİLAN HAİN TUZAĞI DEŞİFRE ETTİNİZ. BK

İsmail Torlak Ağzına, yüreğine sağlık sayın vekilim. Ne mutlu Türküm diyene. Türkün Türkten başka dostu yoktur. İçimizdeki kırmalar ergeç o suriyelilerle birlikte defolup gidecekler.

Ali Arda Yüreğine sağlık. Ne Mutlu TÜRK’üm Diyene!

Nesrin Alptekin Ağzınıza yüreğinize sağlık sayın vekilim. Benim atalarımda Selanik’ten gelip Nevşehir’e yerleşmişler. Bu ülkelerini korumayıp burada sefa sürenlerle bir tutulmak gerçekten çok üzücü. Teşekkürler.

Enver Albayrak Sizi. Seviyoruz. Sayın vekilim.Bizler bir vatan kaybettik bir vatan kaybetmemek için bedel ödemeye hazırız.

Ferdi Metehan Yusuf Agzina yuregine saglik Hocam.. HELAL OLSUN… NE MUTLU TURKUM DIYENE

Talat Ateş Lütfü Bey! Bir Balkan göçmeni ağebeyim anlattı: sünnet olmak için bir gece yürüdüm ve sünnet olduktan sonra kaç günler pantolonla gezmek zorunda kaldım…

Ismail Nedim Turk Ağzına sağlık işte gerçek bir Türk evladı ALLAH yolunu açık etsin

Hüseyin Taştan Siz Türklük şuuru ve İslam faziletine sàipsiniz…NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

Ali Dağdelen Yüreğine sağlık vekilim.

Hasan Yaşar Opak Allahın gördüğü bildiği kullarını bu ahmaklara çok iyi anlattınız değerli vekilim. Ağzınıza sağlık..

Uğur Emek Lütfü ağabeyim ağzına ve kalbine sağlık dilimize tercüman oldun, Allah senden razı olsun.

Emin Emin Süperrrr ya Yüreğine sağlık cok dogru konuştun Bilmeyen varsa duysun Ve bilsin bende Balkanlar’dan geldim

Ibrahim Çetinsoy Yüreğinize sağlık Sayın Türkkan.hislerimize tercüman oldunuz.

TC Taşkın Polat Polat Allah’ına kurban Lütfü abim

Osman Tutar Hislerimize tercüman oldunuz Allah razı olsun vekilim

Mustafa Özdemir Helal olsun ağzınıza,yüreğinize sağlık.Sayın Vekilim

Kemal Erkan Kahraman Kıyaslayan kimse, vatan hainidir.

Abdullah Şahin Ağzına yüreğine sağlık vekilim

Halil Gelgec Helal olsun vekilin adam gibi adamsın türklükten utananlara kapak olsun

T CMuktedir Uçan Ağzına yüreğine sağlık, sayın vekilim. Suriyeli sevenler suriyeliyi evinde ağırlasın, bu garip milletin parasıyla ağalık yapmasın

Tahmin Klc Diline yüreğine sağlık herşey gönlünce olsun Allah’ın selamı üzerinize olsun.

İhsan Temel Agzina saglik yuregine saglik sayin vekilim

Mümine Kurnaz Süper güzel vekilim

Bunu gizle veya şikayet et

Nurhan Ilyaz Bizim dedelerimiz hep savaştı benim dedem yedi yıl babasını görmemiş suriyelilerle savaştan kağanlarla nasıl kıyaslarsın vekil efendi önce tarihi ogren

Mehmet Süylün Aynen öyle ağzına sağlık vekilim

İhsan Temel Bunlara bence once tarih dersi vermek lazim

Yetkin Çayır yüreğinize sağlık

Ismail Yilmazer Dogru soyleyon vekilim agzina saglik

Aziz Ayhan bunlar bu topraklardan silinecek başkan onlar ezik ağzıolan konuşuyor

Adem Erdim 89 Bulgaristan göçmenleri nin ev veya arsa aldiklarinida çok iyi biliyoruz

Hatice Dilek Şan Bu kıyası yapanın Türklüğünden şüphem var

Selma Nazlı Bravo 

Hasan Ekiz Ben rumelili degilim amma bu kaz kafali olmayi beceremeyenler fatih sultan mehmedin istanbulu feth etmeden önce selanik i sofyayi belgrad surlarina sancagini diktiginden bi haber soytarilardir

Imdat Yorğun helal olsun agzina saglik onlarin amaci zaten şanli tarihimizi beyinerimizden silmek ama buna turk kani tasiyan kimse mussde etmiyecek

Aygün Akgül Yureginize sağlık

Mehmet Karabaş Diline sağlık TÜRKKAN.

Yusuf Filizfidanoğlu Adamsin vesselam lütfü bey

Cevriye Cercioglu Ağzına sağlık.

Levent Şirin Tebrik ediyorum

Arif Kurt Helal olsun sana

Nevzat Durgun Ağzına sağlık.

Sedat Serbest helal sayın vekilim ağzınıza sağlık

Nihat Balın Aklınıza, ruhunuza, yüreğinize sağlık Sayın Yurttaşım, Sayın Milletvekilim. En kalbi samimi gönül duygularımla, saygılarımı, şükranlarımı, teşekkürlerimi sunarak, manevi huzurunuzda saygıyla eğiliyorum.

Ayhan Akbas Merhaba İYİ günler helal kardeşim güzel hatırlatma